Dodatki

Dodatki – maty, tkaniny, przyśpieszacze, utwardzacze

do sklepu

UTWARDZACZE

Luperox K-1: średnioreaktywny MEKP (nadtlenek metyloetyloketonu). Standardowy utwardzacz ogólnego stosowania w temperaturze pokojowej z użyciem przyśpieszacza kobaltowego. Niska zawartość nadtlenku wodoru powoduje, że Luperox K1  jest idealny do utwardzania warstw żelkotowych. Odpowiednik Butanoxu M50.

Metox-50W: odpowiednik Luperoxu K-1.

Luperox K-3: nadtlenek acetyloacetonu do stosowania w temperaturze pokojowej z użyciem przyśpieszacza kobaltowego. Skraca czas od rozpoczęcia żelowania do utwardzenia podnosząc jednak szczyt termiczny. Zalecany do stosowania w okresie niskich temperatur. Nie zalecany do żelkotów i żywic winyloestrowych.

Luperox K-12: wysokoreaktywny utwardzacz MEKP do stosowania z żywicami winyloestrowymi. Eliminuje konieczność stosowania dwuskładnikowego układu utwardzającego MEKP/DMA. Dłuższy czas żelowania.

Luperox K-10: bardziej reaktywna wersja Luperoxu K-1. Skraca czas żelowania i utwardzania podnosząc szczyt termiczny.

Betox -50PC: nadtlenek benzoilu do stosowania z żywicami zawierającymi przyspieszacz aminowy. Stosowany w produkcji szpachli.

Przyspieszacze kobaltowe – związki zwiększające szybkość żelowania i utwardzania poliestrów i kontrolę procesu. Dostępne w stężeniu 1% i 10%.

Promotor – dimetyloanilina (DMA) stosowana jako dodatkowy składnik układu utwardzającego w przypadkach żywic niskoreaktywnych, np. winyloestrowych.

do sklepu

Pasty polerskie

przeznaczone do usuwania rys, nierówności i zmatowień powstałych na skutek złego odformowania. Dostępne w gramaturach 50, 100, 150. Nie zawierają silikonu.

do sklepu

Woski rozdzielcze

ułatwiające rozformowanie wyrobów. Produkowane na bazie czystego wosku Carnauba z dodatkiem spoiw i dodatków ułatwiających rozprowadzanie. Przy prawidłowym nakładaniu tworzą trwałą powłokę umożliwiającą wielokrotne rozformowanie bez konieczności regeneracji warstwy.

więcej

Alkohol poliwinylowy

Środek rozdzielczy stosowany w wyrobach nie wymagających wysokiego połysku powierzchni.

więcej