Konstrukcyjne

Żywice konstrukcyjne – ogólnego stosowania

– Polimal® 1094 AWTP-1

do sklepu

Zastosowanie

Żywica Polimal® 1094 AWTP-1 to nowy wyrób zalecany do produkcji laminatów metodą ręczną, lub natryskową, z których wytwarza się sprzęt pływający, wanny sportowo-turystyczny, brodziki, zbiorniki itp.

Charakterystyka żywicy

Polimal® 1094 AWTP-1 jest żywicą konstrukcyjną, średnioelastyczną, ortoftalową, przyspieszoną, o niskiej emisji styrenu oraz systemem barwnego wskaźnika utwardzania. Stosowana w produkcji laminatów poliestrowo szklanych do grubości 5 mm. Posiada certyfikat Lloyd’s Register MATS/2782/1.

Zalety stosowania

– bardzo dobre cechy przetwórcze,

– dobra przesycalność włókna szklanego,

– korzystna charakterystyka utwardzania,

– bardzo dobre parametry wytrzymałościowe.

Warunki magazynowania

Żywicę należy przechowywać w opakowaniu zamkniętym, w magazynie suchym, przewiewnym, zacienionym, przystosowanym do magazynowania materiałów łatwopalnych, w temp. do 25°C.

Warunki przetwarzania

Wymagane jest użycie do przetwórstwa żywicy posiadającej temperaturę powyżej 15°C. Żywicę w zbiorniku, w opakowaniach jednostkowych mieszać przed zastosowaniem. Zawartość środka obniżającego emisję styrenu w żywicy potęguje zmniejszenie adhezji międzywarstwowej, dlatego należy tak laminować aby na powierzchni laminatu, którą ponownie będziemy laminować nie było zbyt dużo żywicy. Jeśli przerwa w laminowaniu jest dłuższa niż 24 godziny lub jest zbyt duża ilość żywicy na laminacie to przed nałożeniem następnej warstwy należy koniecznie ją przeszlifować (lub piaskować) powierzchnię laminatu. Dobre utwardzanie wymaga temp. otoczenia powyżej 18°C i niskiej wilgotności powietrza. Jest żywicą przyspieszoną o stosunkowo krótkim i stabilnym w okresie magazynowania czasie żelowania.

do sklepu